Trochę informacji o mnie :)

Jestem lekarzem neurochirurgiem. Pracuję w Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach i prowadzę prywatną praktykę lekarską. Zapraszam do obejrzenia mojego dorobku naukowego i informacji na temat dziedzin, którymi się szczególnie interesuję, głównie z zakresu chirurgii nerwów obwodowych, splotu ramiennego i leczenia spastyczności.

Od uzyskania dyplomu lekarza w 1995r. do 2007r. pracowałem w Klinice Neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (obecnie Uniwersyteckie Centrum Kliniczne). Tam odbywałem spejcalizację pod kierunkiem prof. Piotra Bażowskiego i brałem udział w wielu przedsięwzięciach naukowych, głównie związanych z operacjami guzów kąta mostowo-móżdżkowego i śródoperacyjnym monitoringiem elektrofizjologicznym, które zaowocowały licznymi publikacjami i wystąpieniami zjazdowymi.

Obecnie pracuję w sąsiednim ośrodku: Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie nadal rozwijam swoje zainteresowania chirurgią nerwów obwodowych i leczeniem operacyjnym spastyczności.

W 2010r. po serii wyjazdów szkoleniowych rozpocząłem wykonywanie samodzielnych operacji w obrębie splotu ramiennego, co było moim marzeniem od początku pracy.

Od czerwca 2012r. zająłem się również operacjami rizotomii (Selective Dorsal Rhizotomy - SDR) wgłębiając się w nowy dla mnie temat leczenia spastyczności związanej z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Prowadzę także własną Specjalistyczną Praktykę Lekarską. Obecnie współpracuję z prywatnym Szpitalem AVIMED w Katowicach, gdzie konsultuję pacjentów i wykonuję operacje neurochirurgiczne, w tym również operacje wymagające technik mikrochirurgicznych i elektrofizjologicznego monitoringu śródoperacyjnego.

Inne moje aktywności ;)

Wolny czas, o ile uda mi się jakiś wygospodarować, poświecam na dwie pasje: jazdę konną i grę w szachy. Można pograć ze mną na serwerze lichess.org (nick: dr_agon_7).
Poza tym koleje losu spowodowały, że jestem też informatykiem. Prowadziłem lub brałem udział w kilku większych projektach z dziedziny oprogramowania stosowanego w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Obecnie ograniczam się do zajmownia się potrzebami własnymi (na przykład tym serwisem internetowym) i najbliższych. Ponieważ korzystam prawie wyłącznie z wolnego oprogramowania o otwartym kodzie więc staram się w miarę możliwości wspierać tą ideę dorzucając drobne poprawki do aplikacji albo pomagając komuś na forach z tym związanych.

Można się ze mną skontaktować bezpośrednio albo umówić się na konsultację.