Działalno?ć informatyczna

Poddomeny w domenie
dziecieca.pl
do wynajęcia!DzieckoSiedzace
kontakt:
jl@leksoft.com.pl
+48-501-743007

BuiltWithNOF

Moja działalność w dziedzinie informatyki

Informatyką zajmowałem się od niepamiętnych czasów, bo moi rodzice się nią zajmowali. Pamiętam czasy komputerów mainframe, karty i taśmy perforowane, początek ery pecetów... A potem rozwój sieci - czasy modemów osiągających zawrotne prędkości transmisji 2400bps (to nie błąd, bps bez “kilo”), sieć FidoNet, pierwsze wersje HTML i pierwsze graficzne przeglądarki internetowe (o taaak, kiedyś istniał internet bez obrazków i nie wymagał myszy do obsługi) Wreszcie powstał Apple i Microsoft - i komputery otrzymały przyjazną powierzchowność i niesforne wnętrze, na które większość użytkowników przestała mieć wpływ. A mnie udawało się poskromić je, bo znałem je od ich dzieciństwa (kto pamięta Windows 2.0?)

Wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności w ramach swojej działalności gospodarczej prowadziłem kilka przedsięwzięć programistycznych z dziedziny finansowo-księgowej i kontrolingu finansowego dla dużych spółek.

Stworzyłem także program do obsługi chorych w oddziale szpitalnym, który funkcjonował przez kilka lat w Klinice, w której pracowalem, ciesząc się uznaniem użytkowników, dopóki nie został wyparty przez zintegrowany system dla całego szpitala. Dla zainteresowanych jestem w stanie udostępnić jego kod, gdyż uważam go za dobrą podstawę do rozwoju bardzo wygodnego systemu dla lekarzy, a nie byłem w stanie go rozpowszechnić z powodu braku środków.

Obecnie moja aktywność informatyczna ogranicza się do utrzymywania serwisów internetowych, które stworzyłem, opieki nad systemem informatycznym w Kancelarii mojej żony, doraźnej pomocy znajomym i pilnowania, żeby dzieci nie siedziały przed komputerem cały dzień.

Interesujące problemy informatyczne, na które się natknąłem, przedstawiam w swoim blogu.

Ostatnio zająłem się dwiema nowymi rzeczami:

  • dostosowaniem darmowego programu do obsługi gabinetów medycznych GNUmed do potrzeb naszego oddziału i mojej praktyki lekarskiej - polecam, mogę udostępnić swoje plug-iny i pomóc wdrożyć
  • napisałem zestaw skryptów DeleteFromPOP3, który jest obejściem brakującej właściwości programu mailowego KMail, polegającej na usuwaniu wiadomości pozostawionych na serwerze POP3 po ich usunięciu lokalnie - do pobrania tutaj
[Str. główna]

ostatnia modyfikacja: 2009-03-01